Borsa Haberleri

Crowdstrike Yıllık Gelir Beklentisini Yükseltti

Crowdstrike Yıllık Gelir Beklentisini Yükseltti
Google News Icon Takip Et

CrowdStrike (CRWD) dün, daha fazla müşterinin artan dijital tehditlerle mücadele etmek için entegre siber güvenlik tekliflerine yönelmesiyle, yılın geri kalanına yönelik beklentilerini yükseltti. 

Artan siber suçlar, gizlilik endişeleri ve yüksek profilli siber saldırılar, işletmeler ve hükümetler dijital varlıklarını büyüttükçe siber güvenlik ürünlerine olan talebi artırdı.

Bu alanda en kazançlı çıkanlar, siber güvenlik çözümleri için tek durak noktası olarak hizmet veren, müşterilerin daha verimli olmalarına ve risk yönetimini iyileştirmelerine yardımcı olan şirketler oldu. Crowdstrike da bu şirketlere bir örnek.

CrowdStrike daha önce 3 milyar dolar ile 3,04 milyar dolar arasında tahmin ettiği yıllık gelir görünümünü 3,03 milyar dolar ile 3,04 milyar dolar aralığına yükseltti.

Siber güvenlik şirketi ayrıca yıllık düzeltilmiş hisse başına kâr görünümünü, 2,32 ile 2,43 dolar aralığından 2,80 ile 2,84 dolara taşıdı.

Şirket mali ikinci çeyrekte 731,6 milyon dolar gelir elde ederek analistlerin 724,1 milyon dolarlık tahminlerini aştı. Crowdstrike’ın bu dönemde 0,74 dolar seviyesinde gelen hisse başına düzeltilmiş kârı da 0,56 dolar olan beklentilerin üzerinde geldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters