Borsa Haberleri

CrowdStrike 2024 için Oldukça Umutlu

Mart 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
CrowdStrike 2024 için Oldukça Umutlu

ABD’li siber güvenlik şirketi CrowdStrike (CRWD), analistlerin beklentilerini aşan dördüncü çeyrek bilançosunda içinde bulunduğumuz çeyrek ve 2024’ün tamamı için oldukça iyimser tahminler açıkladı. 

31 Ocak’ta sona eren mali dördüncü çeyrekte şirket, 845 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,95 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. Wall Street konsensüsü gelirlerin 839 milyon dolar, düzeltilmiş hisse başına kârın da 0,82 dolar olacağı yönündeydi. 

Bir yıl öncesinin aynı döneminde 48 milyon dolar zarar eden şirket, 2023’ün son mali çeyreğinde ise 54 milyon dolar veya hisse başına 0,22 dolar net kâr elde ettiğini açıkladı. CrowdStrike, son dört çeyrek dönemdir GAAP bazında net kârında artış görüyor. 

Öte yandan şirketin gelirleri de 2023’ün tamamında yıllık bazda 36% artışla 2,24 milyar dolardan 3 milyar dolara yükseldi. 

Bu güçlü rakamların yanı sıra CrowdStrike, siber güvenlik şirketi Flow Security’i satın alacağını açıkladı. Son zamanlarda birleşme ve satın alma alanındaki faaliyetlerini artıran şirket, Flow Security anlaşmasının yılın ilk çeyreğinde tamamlanacağını düşünüyor. 

CEO ve ortak kurucu George Kurtz, “CrowdStrike; siber güvenlik sektöründe konsolidasyon ve inovasyonun yanı sıra siber ihlalleri durdurmak isteyenlerin ana tercihi bir platformdur.” ifadelerini kullandı. 

Böylece 2023’ü pozitif bir noktada tamamlayan siber güvenlik şirketi, içinde bulunduğumuz yılda da bu ivmeyi korumayı hedefliyor. 

CrowdStrike, birinci mali yılda gelirlerinin 899 milyon dolarlık konsensüsün oldukça üzerinde, 902 milyon ile 906 milyon dolar aralığında gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Şirket ayrıca hisse başına kârının da 0,89 dolar ile 0,90 dolar aralığında olacağını öngörüyor ve bu tahmin de 0,82 dolarlık Wall Street beklentisinin yine üzerinde. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Crowdstrike