Borsa Haberleri

Crispr Therapeutics Kârı ve Gelirleri Beklentileri Aştı

Crispr Therapeutics Kârı ve Gelirleri Beklentileri Aştı
Google News Icon Takip Et

Crispr Therapeutics (CRSP), dünkü ikinci çeyrek bilançosunda hisse başına zarar etse de rakam analist beklentilerinden daha iyi geldi. Şirketin gelirleri de tahminlerin oldukça üzerine çıktı ve hisse, bilanço açıklaması sonrası değer kazandı.

Biyoteknoloji şirketi, bu dönemde analistlerin 2,18 dolar zarar beklentilerinin altında, hisse başına 0,98 dolar zarar etti. Şirket, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2,40 dolar zarar etmişti. 

Hisse başına kârdaki toparlanmanın yanı sıra şirket 1,8 milyon dolar beklentinin oldukça üzerinde, 70 milyon dolar gelir açıkladı. Bu, şirket gelirlerinde 3.789%’luk dev bir artış anlamına geliyor.

Son üç ayda 26,77%, son bir yılda 40,61% değer kaybeden şirket hissesi, bilanço açıklamasının ardından dünü 5,14% ekside, 48,34 dolarda tamamladı. CRSP, bilanço sonrası bugün açılış öncesi işlemlerde de 49,02 dolara yükseldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo