Borsa Yorumları

Credit Suisse’in Ağustos Favorileri

August 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Credit Suisse’in Ağustos Favorileri

Credit Suisse, yatırımcılar piyasaları iyimserlikle beslemeye devam ederken, ağustos ayının “en iyi” hisse seçimlerini açıkladı.

Hisseler, geçen yılki satışların ardından bu yıl iyi bir performans gösterdi ve daha yüksek faiz oranlarına, birkaç ABD bankasının iflasına, potansiyel bir durgunluk korkusuna ve bir nebze zayıf kurumsal bilançolara rağmen piyasa da yükseldi.

S&P 500, yalnızca temmuzda 3,1%, bu yıl genelinde ise 16,6%’nın üzerinde değer kazandı.

Credit Suisse de geçtiğimiz günlerde banka analistlerinin bu ay daha iyi performans gösterebileceğini düşündüğü birkaç hissenin altını çizdi. Listeye giren bazı isimlere aşağıda göz atabilirsin.

  • Alcoa (AA)
  • Amazon (AMZN)
  • Crown Holdings (CCK)
  • Goldman Sachs Group (GS)
  • T-Mobile US (TMUS)
  • UnitedHealth Group (UNH)
  • Visa (V)
  • Insmed (INSM)
  • Flex (FLEX)
  • Merck (MRK)

🛍️ Analist Stephen Ju, e-ticaret devi Amazon’un 2024 yılına kadar kapasitesinin tarihsel seviyelerine dönmesiyle bu yıl serbest nakit akışı büyümesini hızlandırmaya başlamasını bekliyor. 

Ju, Amazon’un ücretli birim büyümesinin bu yılın ilk çeyreğinde şirketin nakliye maliyeti büyümesini geride bıraktığını ve bunun şirket için verimlilikte bir artış olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Amazon, geçen hafta açıkladığı ikinci çeyrek bilançolarıyla Wall Street beklentilerini aştı. Credit Suisse, “Daha hızlı teslimat şeklinde daha yüksek hizmet seviyelerinin, tüketicilerin Prime üyeliklerine daha yüksek bir değer atamasına yol açtığı giderek daha açık hale geliyor.” yorumunu yaptı.

Amazon hisseleri, 2023 yılında 66,2%’nin üzerinde yükseldi. Credit Suisse’in AMZN için belirlediği 176 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatı, cuma günkü kapanışa göre 26%’lık bir artışa işaret ediyor.

💡 Analist Shannon Cross’a göre Flex, artan hisse geri alımları ve fiyat disiplini gibi yapısal değişikliklerin etkisiyle yakın vadede güçlü bir gelir artışı görecek. 

Cross, bu değişikliklerin Flex’in uygulamayı iyileştirmesine, kârlarını genişletmesine ve yeni işler kazanmasına olanak sağladığını ve bu yılki gelirin yıldan yıla 2% artacağını tahmin ettiğini söyledi. 

Analiste göre Flex için bir başka katalizör de şubat ayında halka arz olan ve şirketin 66%’sına sahip olduğu güneş enerjisi donanım üreticisi Nextracker (NXT). 

Flex, 2023’te şimdiye kadar 26% yükselmenin yanı sıra 2022’deki 17%’lik rallisiyle uzun bir süredir iyi bir performans gösteriyor. Cross’un 36 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatı şirket için cuma günkü kapanışa göre 33%’lük bir artış demek. 

Credit Suisse’in Ağustos Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC