Borsa Haberleri

Credit Suisse, Walmart’ın Hedef Fiyatını Yükseltti

Credit Suisse, Walmart’ın Hedef Fiyatını Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Credit Suisse, yatırımcıların bu hafta bilançosunu açıklayacak olan Walmart (WMT) hisselerini değerlendirmesi gerektiğini düşünüyor. 

Şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyan Credit Suisse analisti Karen Short, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 10 dolar artırarak 180 dolara taşıdı. Bu da WMT’nin geçen hafta perşembe günkü kapanışına göre 12,3%’lük bir artış anlamına geliyor. 

Short, “WMT’nin mevcut ortam için çok iyi konumlandığına inanmaya devam ediyoruz. Şirket, tüketiciler üzerindeki enflasyonist rüzgarların ardından, değer odaklı tüketim malları odaklı işi göz önüne alındığında, sağlam savunma özellikleri sergilemeye devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

Walmart, perşembe günü piyasa açılışından önce finansal rakamlarını açıklamaya hazırlanıyor. Credit Suisse, şirketin hisse başına kâr beklentisini 0,6 dolar artırarak 1,74 dolara taşıdı. Bu da 1,69 dolarlık konsensüs tahminlerin üzerinde. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC