Borsa Haberleri

Credit Suisse Çıkışları 1. Çeyrekte 69 Milyar Dolar Oldu

April 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Credit Suisse Çıkışları 1. Çeyrekte 69 Milyar Dolar Oldu

Haftanın ilk gününde bilanço açıklayan isimler arasında yer alan Credit Suisse (CS) yılın ilk çeyreğinde bankadan yapılan çıkışların 68,6 milyar doları bulduğunu açıkladı. 

Geçen ay Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflasıyla ABD’de yaşanan bankacılık krizi sonrası İsviçreli rakibi UBS (UBS) tarafından satın alınan banka, bu dönemde tek seferlik 14 milyar dolar kâr açıkladı. 

Çıkışlar hafifledi ancak 24 Nisan 2023 itibarıyla henüz sonlanmadı.” ifadelerinin yer aldığı Credit Suisse açıklamasında, bankadan çıkan paranın büyük bir çoğunluğunun faaliyet gösterdiği bölgelerin tümündeki varlık yönetimi bölümüne ait olduğu belirtildi. 

Credit Suisse’in amiral gemisi konumundaki varlık yönetimi segmenti, mart ayında yıllık bazda 29% düşüşle 502,5 milyar dolara geriledi. 

Credit Suisse Çıkışları 1. Çeyrekte 69 Milyar Dolar Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters