Borsa Haberleri

Covid Protestolarına Rağmen Çin Hisseleri Yükselişte

November 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Covid Protestolarına Rağmen Çin Hisseleri Yükselişte

Alibaba (BABA) ve Tencent (TCEHY) gibi Çinli teknoloji hisseleri, tedirginlik ve çalkantıların artması ve Çin’in “sıfır-Covid” stratejisine yönelik protestoların tüm ülkeyi sarmasıyla birlikte haftaya bir nebze yükselişle başladı.

● Çin’in ülke genelinde uyguladığı yaygın karantina ve ani kapanma gibi önlemlere karşı Pekin ve Şanghay gibi şehirlerde büyük protestolar düzenlendiğine dair haberler gelmeye devam ediyor.

● Pekin, rağbet gören birçok tüketici elektroniği ürününün imal edildiği devasa ve hatta bir şehir büyüklüğündeki tesislerin çevresinde “kapalı çember” olarak adlandırılan alanlar oluşturarak tepki çekmişti.

● Çalışanlar bu uygulama çerçevesinde şirket yatakhanelerinde kilitli kalıyor ve tesislere girip çıkmalarına izin verilmiyordu.

Covid Protestolarına Rağmen Çin Hisseleri Yükselişte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha