Borsa Haberleri

Coupa Hisseleri Satın Alım Haberiyle 30%’a Yakın Yükseldi

November 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Coupa Hisseleri Satın Alım Haberiyle 30%’a Yakın Yükseldi

Coupa Software (COUP), özel sermaye şirketi Vista Equity’nin olası bir alım araştırması yaptığına dair haberlerin ardından gün içerisinde 35%’e kadar yükseldi.

● Bloomberg’in yaptığı haberde, Vista ile Coupa (COUP) arasında görüşmeler yapıldığı bildirildi. Yakın zamanda bir anlaşma görünmediği ve Vista’nın aksi bir karar almasının ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

● 3,5 milyar dolar piyasa değerli Coupa (COUP) hisseleri bu yıl salı gününe kadar 70%’ten fazla düşüş kaydetmişti. Piper Sandler geçtiğimiz ay yaptığı değerlendirmede, artan finansal risk ve “yeni bir rekabet sınıfının ortaya çıkışı” nedeniyle hissenin notunu “NÖTR” seviyesine indirmişti.

● RBC geçen ay Coupa Software (COUP) şirketini, satın alınabilecek özel sermaye şirketleri arasında göstermişti.

● RBC Analisti Rishi Jaluria’nın satın alınmaya aday gösterdiği diğer şirketler şöyle: Duck Creek Technologies (DCT), New Relic (NEWR) ve Teradata (TDC). Coupa haberlerinin ardından en yüksek seviyelerine yaklaşan DCT çarşamba günü 1,1%, NEWR 2,7% ve TDC 1% yükseldi.

● Vista Equity bu yıl teknoloji şirketlerini satın almakla meşguldü. Siber güvenlik firması KnowBe’nin geçen ay 4,6 milyar dolar karşılığında satın alınmasına ilişkin anlaşma da buna dahil.

Coupa Hisseleri Satın Alım Haberiyle 30%'a Yakın Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha