Borsa Haberleri

Comcast’ten Yeni Platform: Netflix ve Apple TV+’ı Birlikte Sunacak

May 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Comcast’ten Yeni Platform: Netflix ve Apple TV+’ı Birlikte Sunacak

NBCUniversal’ın ana şirketi Comcast (CMCSA) CEO’su Brian Roberts bir yatırımcı konferansında yaptığı açıklamada, yayın hizmeti Peacock’ı Netflix ve Apple TV+ ile birlikte bir paket halinde sunmayı planladıklarını söyledi.

Roberts, StreamSaver adı verilen bu paketin, her üç hizmete ayrı ayrı abone olmaya kıyasla büyük bir indirimle satılacağını söyledi. Bu ayın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen hizmet için henüz bir fiyat belirtmedi.

Geçtiğimiz yıl boyunca çok sayıda eğlence şirketi, birçok bireysel yayın hizmetine kaydolmaktan ve ödeme yapmaktan bıkan müşterileri ikna etmek için güçlerini birleştirdi.

Bu yılın başlarında Warner Bros Discovery (WBD), Fox (FOXA) ve Disney (DIS), ABD Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Ulusal Futbol Ligi (NFL) maçlarını içeren bir yayın hizmeti sunmak üzere bir araya geldiklerini duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta da Disney ve Warner Bros Discovery, yayın hizmetlerini bir araya getirerek kullanıcılara Disney+, Hulu ve Max’i içeren bir paket satacaklarını açıkladı.

Comcast, uzun zamandır kullanıcılarına kablolu televizyon ve geniş bant internet içeren hizmet paketi Xfinity’de bir yayın hizmetleri menüsü sunuyor. Şirket yıllardır Netflix ve Apple TV+ gibi hizmetleri mevcut televizyon paketine eklenti olarak sunuyor ve bu şirketler için bir satıcı olarak hareket ediyor. Şimdiyse Comcast ilk kez her iki hizmeti de indirimli bir paketin parçası olarak sunuyor.

Comcast ayrıca rekabetçi video akışı işinde bir yer edinmek için büyük harcamalar yapmaya istekli. Şirket, 2020’de faaliyete geçen Peacock’ın geçen yıl 2,7 milyar dolar kaybettiğini ancak ödeme yapan abonelerin 31 milyona yükseldiğini söyledi. Şirket, Peacock’ın kayıplarının hizmet olgunlaştıkça daraldığını belirtti.

Comcast’ten Yeni Platform: Netflix ve Apple TV+’ı Birlikte Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The New York Times