Borsa Haberleri

Coinbase’in Gelirleri Düştü

August 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase’in Gelirleri Düştü

Coinbase (COIN)’in geliri kripto para birimi fiyatları düştüğü için mevcut çeyrekte yaklaşık 64% geriledi. Hissedarlara gönderilen bir mektuba göre Coinbase, geçen yılın aynı çeyreğindeki 1,59 milyar dolarlık net gelire kıyasla 1,1 milyar dolarlık net zarar bildirdi. Söz konusu mektupta, “Dramatik piyasa hareketleri, işlem hacmini değiştirdi ancak aynı zamanda risk yönetimi programımızın gücünü de vurguladı.” dedi. Coinbase hisseleri ikinci çeyrekte önemli ölçüde düştü. Tüm bunlara bağlı olarak şirket, personel sayısını 18% azalttığını ve yeni işe alımları askıya aldığını duyurdu. 

Coinbase Hisseleri Yaklaşık %11 Geriledi

Coinbase hisseleri, kripto borsasının ikinci çeyrekte 1 milyar doların üzerinde bir kayıp bildirmesinin ardından salı günü yaklaşık 11% oranında geriledi. Bu düşüşte şirketin gelirinin analist tahminlerinin gerisinde kalması da etkili oldu. Coinbase’in geliri, yatırımcıların büyük bir bölümünün kripto pazarından çıkmasına bağlı olarak yaklaşık 64% düştü. Perakende işlem geliri ise 616,2 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bitcoin fiyatının neredeyse 59% gerilediği ikinci çeyrekte şirketin hissesi de yaklaşık 75% oranında bir kayıp yaşadı. Coinbase hissedar mektubunda, toplam kripto piyasasında pazar payının ilk çeyrekte 11%’den 9,9%’a düştüğünü bildirdi. 

Coinbase İşe Alımlarını Durdurdu

Coinbase, çeyrek boyunca çalışan sayısını 18% oranında azalttığını söyledi. Bununla birlikte yeni işe alım süreçlerini de askıya aldığını belirtti. Şirket, pazarlama harcamalarını azaltmak için ücretli medya ve teşviklerle trafik çekmenin yollarını arıyor. CEO Brian Armstrong konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, “Elbette makroekonomik faktörleri ve gerilemeyi kontrol etmiyoruz. Bunun yerine müşterilerimize daha iyi ürünler sunabilmeye odaklanıyoruz ” dedi. Ayrıca sözlerine gider yönetimlerine yönelik yeni düzenlemeler geliştirdiklerini  kısa vadeli stratejilerle vakit kaybetmek istemedikleri de ekledi. Armstrong, şirketin mevcut çabalarının bir sonraki dönemde paylarda orantısız bir dağılıma neden olabileceğini de söyledi. 

Coinbase’in Gelirleri Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı