Bültenler

Coinbase’in 500 Milyon Dolarlık Kripto Para Planı

August 23, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase’in 500 Milyon Dolarlık Kripto Para Planı

Coinbase (COIN) CEO’su Brian Armstrong’un perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto para şirketinin elindeki finansal varlıklara 500 milyon dolarlık kripto para ekleyeceği ve gelecekteki üç aylık kârının %10’unu da bu varlıklarını büyütmek için kullanacağı duyuruldu.

Şirketin Finans Direktörü Alesia Haas, güncellenmiş yatırım politikalarının kripto varlıkların adaptasyonuna ve kullanımına olan inançlarını yansıttığını söyledi.

Bu stratejilerinin şirketi, finansal varlıkları içerisinde Bitcoin’e ek olarak Ethereum, DeFi token’ları ve diğer birçok kripto varlığı tutan ilk halka açık şirket haline getireceğini belirtti.

Halihazırda MicroStrategy ve Tesla’nın yanı sıra diğer birçok şirket de bilançolarına kripto varlıkları eklemeye başladı. Bitcoin Treasuries sitesine göre ise Coinbase, yaklaşık olarak 256 milyon dolar değerinde Bitcoin’i varlıklarında bulunduruyor.

Kısa Kısa

  • Coinbase, 500 milyon dolarlık kripto parayı varlıklarına ekleyecek.

  • Şirket, gelecekteki üç aylık kârının %10’uyla da kripto para yatırımı yapacak.Coinbase.png

📊Peki, COIN N’apıyor?

Son bir aydır %15,15 değer kazanan şirket hisseleri, geçtiğimiz cuma %3,65 yükselerek günü 257,32 dolardan tamamlamıştı. Bugün ise piyasaların açılmasıyla beraber şirket hisseleri %2,46 daha yükselerek güne 263,67 dolardan başladı.

14 Nisan’da 381 dolardan halka arz olan COIN, 263,67 dolar ile hâlâ halka arz fiyatının altında işlem görüyor.

🏃Bir Adım Gerisi
Bu ay başında şirket, 1,78 milyar dolarlık analist tahminlerinin üzerinde 2,2 milyar dolarlık bir ikinci çeyrek sonucu bildirmişti.

Şirket ayrıca Elon Musk, SpaceX ve Tesla’nın yanında en büyük 100 hedge fonundan 10’unun da kendi müşterileri arasında bulunduğunu belirmişti.