Borsa Haberleri

Coinbase Singapur’da Faaliyet Lisansı Aldı

October 11, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Coinbase Singapur’da Faaliyet Lisansı Aldı

● ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, devlet genelinde ödeme hizmetleri sunmak üzere Singapur merkez bankasından onay aldığını duyurdu.

● Merkez bankasının kripto şirketlerine geçtiğimiz yıl vermeye başladığı prensipte onay, bireylerin ve kuruluşların dijital ödeme token hizmetlerini kullanabileceği ve şirketlerin Ödeme Hizmetleri Yasası uyarınca merkez bankası tarafından denetleneceği anlamına geliyor.

● Bunu “kayda değer bir gelişme” olarak nitelendiren Coinbase, Singapur’da varlığını güçlendirmekte olduğunu ve mevcut durumda Güneydoğu Asya devletinde çoğunluğunu ürün mühendislerinin oluşturduğu yaklaşık 100 çalışan istihdam ettiğini açıkladı.

● Coinbase Güneydoğu Asya bölge direktörü Hassan Ahmed konuya ilişkin olarak, “Singapur’u Web3 inovasyonu konusunda küresel bir merkez ve stratejik bir pazar olarak görüyoruz” dedi.

● 2020 yılında yaklaşık 180 kripto şirketi, yeni düzenlemeler kapsamında kripto ödeme lisansı almak için Singapur Para Otoritesi’ne başvurmuştu. Singapur, halen sürmekte olan kapsamlı durum tespiti süreci sonrasında 17 prensipte onay ve faaliyet lisansı vermişti.

Coinbase Singapur’da Faaliyet Lisansı Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı