Borsa Haberleri

Coinbase, Olası SEC Cezaları Karşısında 14% Düştü

March 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Coinbase, Olası SEC Cezaları Karşısında 14% Düştü

Coinbase Global (COIN) hisseleri, kripto borsasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ndan bir Wells uyarısı aldığını açıklamasının ardından dün kapanış sonrası işlemlerde 14% değer kaybetti.

● SEC yetkilileri bir ön tespit yaparak yeni ihraç edilen ve aktif olarak işlem gören menkul kıymetlere yönelik ihlaller de dâhil olmak üzere menkul kıymetler mevzuatının ihlal edildiği iddiasıyla kurumun Coinbase (COIN)’e bir icra davası açmasını önerdi. Borsadan yapılan açıklamada, düzenleyici kurumun olası suçlamalar konusunda bilgi vermediği duyuruldu.

● Coinbase (COIN) bu iddiaların borsa, staking ürünü Coinbase Earn, Coinbase Prime ve Coinbase Wallet ile ilişkili olduğuna inanıyor. Açılabilecek icra davasında ihtiyati tedbir, yaptırım ve para cezası talep edilebilir.

● Şirketten yapılan açıklamada, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan platformlarımızda menkul kıymet sayılabileceğine inandıkları varlıkların özellikle hangileri olduğunu belirtmelerini istedik ancak bu isteğimiz geri çevrildi.” ifadeleri kullanıldı.

Coinbase, Olası SEC Cezaları Karşısında 14% Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha