Borsa Haberleri

Coinbase Hisseleri Neden Düştü?

November 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase Hisseleri Neden Düştü?

Coinbase Global (COIN) hisseleri, kripto piyasası risk iştahının azaldığı ortamda aşağı yönlü baskılandığından çarşamba günü 12,1% değer kaybetti.

● Dijital varlıklar piyasası ayrıca, geçen hafta ABD’de “11. Madde” kapsamında konkordato başvurusunda bulunan kripto borsası FTX’in bıraktığı olumsuz etkilerle çalkantılı bir süreçten geçiyor.

Coinbase (COIN) bununla birlikte yaptığı açıklamada, merkezi kripto borsasının Sam Bankman-Fried’ın CEO’luğunu yaptığı FTX üzerinde “çok düşük risk”, FTX tarafından çıkarılan sorunlu FTX token’ı (FTT-USD) üzerinde ise “sıfır risk” oluşturduğu konusunda yatırımcılara güvence verdi.

● Beklentilerin üzerinde gerçekleşen perakende satış verisine göre FED’in yakın zamanda yön değiştirebileceğine yönelik beklentinin rafa kaldırılmasının yansıması olarak borsanın seansı düşüşle kapamasının ardından, bitcoin (BTC-USD) (-2,1%) ve ethereum (ETH-USD) (-3,2%) gibi büyük dijital kripto paralar da düşüşten nasibini aldı.

COIN hisselerindeki düşüş aynı zamanda MicroStrategy (MSTR) -1,2%, Galaxy Digital (BRPHF) -5,3%, Bakkt (BKKT) -7,4%, Riot Blockchain (RIOT) -10,7%, Core Scientific (CORZ) -12,6% ve Marathon Digital (MARA) -12,5% gibi kripto piyasasındaki emsallerinin sert düşüşleriyle aynı zamana denk geldi.

Coinbase Hisseleri Neden Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha