Borsa Haberleri

Coinbase Genişliyor: Kanada’dan Lisans Aldı

April 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase Genişliyor: Kanada’dan Lisans Aldı

ABD’li kripto para borsası Coinbase (COIN), ABD pazarında düzenleyici bir baskı ile karşı karşıya bir dönemde, yurtdışındaki ayak izini artırma çabaları kapsamında Kanada’da bir tescil lisansı aldığını açıkladı. 

Şirket, Ontario’da Kanada’nın eyalet ve bölge menkul kıymetler düzenleyicilerinin bir şemsiye organizasyonu olan Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) altında kısıtlı bir satıcı olarak kayıtlı olduğunu söyledi. 

Kripto borsası, bu yetkinin şirketin artık Kanadalı düzenleyicilerin kripto varlık işlemlerine yönelik katı gereksinimlerini karşıladığı ve ülkede yasal olarak faaliyet gösterebileceği anlamına geldiğini söyledi.    

Geçtiğimiz yıl Kanada, kripto borsaları için belirli yatırımcıların kriptoya ne kadar yatırım yapabileceğini sınırlayan ve kripto şirketleri için zorunlu kayıtlar getiren yeni kurallar açıklamıştı.  

Politika değişiklikleri, işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in Kanada’daki faaliyetlerini bırakmasına yol açtı ve orada faaliyet göstermenin “artık savunulamaz” olduğunu söyledi.  

Rakip kripto borsası Kraken, geçen yıl Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’na bir ön kayıt taahhüdünde bulunduğunu ve Kanada’da kayıtlı bir bayi olma sürecini etkin bir şekilde başlattığını söyledi.  

🌎 Oldukça Büyük Pazar Fırsatı

Coinbase’in Kanada ülke direktörü Lucas Matheson, yüksek eğitimli, teknoloji meraklısı ve dijital ekonomiyi anlayan bir nüfus barındıran ülkenin oldukça büyük bir pazar fırsatı sunduğunu söyledi:

Kanada’daki tescilimiz bizi ülkede kayıtlı ilk uluslararası ve en büyük kripto para borsası yapıyor. Bu da milyonlarca Kanadalının dijital ekonomiye erişimine yardımcı olmak için bizi gerçekten iyi bir konuma getiriyor.

Coinbase Genişliyor: Kanada’dan Lisans Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC