Borsa Haberleri

Coinbase, FTX Krizi Yüzünden Endişelenen Yatırımcılarını Rahatlattı

November 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase, FTX Krizi Yüzünden Endişelenen Yatırımcılarını Rahatlattı

Rakibi olan özel FTX borsasının sıkıntılı finansal değerleri (borçluluğu, likiditesi vs.) FTT dijital parasının değerini 2021 başları itibarıyla en düşük seviyeye çekmesi üzerine, kripto para borsası Coinbase Global (COIN), yatırımcılarını minimum riskte kalacakları konusunda rahatlattı.

● Finans direktörü Alesia Haas, salı günkü blog yazısında, “Coinbase ve müşterilerimiz doğrudan bir likidite veya kredi riskiyle karşı karşıya değil” şeklinde bir açıklama yaptı ve şöyle devam etti:

Binance’in FTX borsasını satın alım işleminin tamamlanıp tamamlanmamasına bakılmaksızın FTX açısından riskimiz çok düşük, FTX token’ı olan FTT açısından ise hiç riskimiz yok.”

● Dünyanın en büyüğü olan rakip kripto para borsası Binance başkanı Changpeng Zhao pazar günü yaptığı açıklamada, son dönemlerdeki beklenmedik olaylar nedeniyle FTX token’ı cinsinden varlıklarını satabileceklerini açıklamış ve bunun üzerine FTX baskı altına girmişti.

● Binance, rakip borsadaki “likidite sıkıntısının” telafisine yardımcı olmak için salı günü erken saatlerde FTX’in ABD dışı birimini satın almak üzere bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladı. Bu gelişme, dijital para milyarderi Bankman-Fried’ın servetinde büyük bir hareket olduğunun işareti olarak görülüyor.

● Yüksek faiz oranları ve ekonomik gerilemeyle ilgili endişelerin spekülatif varlıkları etkilemesi üzerine kripto para şirketleri bu yıl büyük sıkıntılar yaşıyor.

Coinbase, FTX Krizi Yüzünden Endişelenen Yatırımcılarını Rahatlattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters