Borsa Haberleri

Coinbase, FTX Krizi Yüzünden Endişelenen Yatırımcılarını Rahatlattı

Kasım 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Coinbase, FTX Krizi Yüzünden Endişelenen Yatırımcılarını Rahatlattı

Rakibi olan özel FTX borsasının sıkıntılı finansal değerleri (borçluluğu, likiditesi vs.) FTT dijital parasının değerini 2021 başları itibarıyla en düşük seviyeye çekmesi üzerine, kripto para borsası Coinbase Global (COIN), yatırımcılarını minimum riskte kalacakları konusunda rahatlattı.

● Finans direktörü Alesia Haas, salı günkü blog yazısında, “Coinbase ve müşterilerimiz doğrudan bir likidite veya kredi riskiyle karşı karşıya değil” şeklinde bir açıklama yaptı ve şöyle devam etti:

Binance’in FTX borsasını satın alım işleminin tamamlanıp tamamlanmamasına bakılmaksızın FTX açısından riskimiz çok düşük, FTX token’ı olan FTT açısından ise hiç riskimiz yok.”

● Dünyanın en büyüğü olan rakip kripto para borsası Binance başkanı Changpeng Zhao pazar günü yaptığı açıklamada, son dönemlerdeki beklenmedik olaylar nedeniyle FTX token’ı cinsinden varlıklarını satabileceklerini açıklamış ve bunun üzerine FTX baskı altına girmişti.

● Binance, rakip borsadaki “likidite sıkıntısının” telafisine yardımcı olmak için salı günü erken saatlerde FTX’in ABD dışı birimini satın almak üzere bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladı. Bu gelişme, dijital para milyarderi Bankman-Fried’ın servetinde büyük bir hareket olduğunun işareti olarak görülüyor.

● Yüksek faiz oranları ve ekonomik gerilemeyle ilgili endişelerin spekülatif varlıkları etkilemesi üzerine kripto para şirketleri bu yıl büyük sıkıntılar yaşıyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti