Borsa Haberleri

Coinbase Bilanço Özeti: 544 Milyon Dolarlık Zarar

November 4, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Coinbase Bilanço Özeti: 544 Milyon Dolarlık Zarar

●    Amerikan kripto para borsası Coinbase Global (COIN) perşembe günü yüksek enflasyon, yükselen faiz oranları ve jeopolitik gerilimlerin riskli yatırım araçlarına olan talebi azaltması ve bitcoin gibi dijital para birimlerinin işlem hacimlerini düşürmesi nedeniyle, üçüncü çeyrek için zarar açıkladı.

● Coinbase, geçen yılın aynı döneminde gerçekleşen 406,1 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 1,62 dolar kâr ile kıyaslandığında, 30 Eylül itibarıyla sona eren üç aylık dönemde 544,6 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 2,43 dolar net zarar olduğunu açıkladı.

● Alım-satım işlem geliri bir önceki yıla göre 64% düşüşle 365,9 milyon dolara geriledi.

● Düzenlenen bir hissedar yazısında, “İşlem gelirleri, makroekonomik ortamda ve kripto piyasasında daha güçlü karşı rüzgarlar esmesinden ve bunun yanı sıra ticaret hacminin denizaşırı yönüne kaymasından önemli ölçüde etkilendi.” denildi.

● Net gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre 53,3% düşüşle 576,4 milyon dolar oldu.

Coinbase Bilanço Özeti: 544 Milyon Dolarlık Zarar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters