Borsa Haberleri

Cognizant, Belcan’ı 1,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

June 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cognizant, Belcan’ı 1,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bilgi teknolojileri hizmetleri sağlayıcısı Cognizant Technologies (CTSH), dijital mühendislik firması Belcan’ı yaklaşık 1,3 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Anlaşma, New Jersey merkezli Cognizant’ın havacılık, savunma, uzay ve otomotiv sektörlerindeki ayak izini genişletecek. 

2015’ten bu yana özel sermaye şirketi AE Industrial Partners’a ait olan Cincinnati merkezli Belcan, dünya çapında 60 lokasyonda 10 bin kişiye istihdam sağlıyor. Şirketin müşterileri arasında Boeing (BA), General Motors (GM), Rolls-Royce, ABD uzay ajansı NASA ve ABD Donanması yer alıyor.

Cognizant, anlaşmanın bir parçası olarak Belcan’ın CEO’su Lance Kwasniewski tarafından yönetilmeye devam edeceğini ve Cognizant’ın bir birimi olarak faaliyet göstereceğini söyledi.

Cognizant, Belcan’ı 1,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters