Borsa Haberleri

Coca-Cola’nın Organik Satışları Beklentileri Aştı

April 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Coca-Cola’nın Organik Satışları Beklentileri Aştı

Coca-Cola (KO) güçlü fiyatlamasıyla organik satışlarında 9,6%’lık beklentiyi aşarak 12% artış gördü. Şirket hisseleri, açılış öncesi işlemlerde 1,47% arttı.

Bilanço sezonuna hızlı bir giriş yapan şirketin organik kazancı; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika segmentinde 23%, Latin Amerika’da 19% ve Kuzey Amerika’da 9% yükseldi. 

Şirketin faaliyetlerden elde ettiği serbest nakit akışı birinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemindeki 460 milyon dolardan 160 milyon dolara düştü. Bu gerilemenin arkasında da sermaye girişimleri ve satın almalara yönelik ödemelerin zamanlaması var. 

Serbest nakit akışı yıllık bazda yaklaşık 520 milyon dolar geriledi. Bu da şirket bilançosuna 120 milyon dolarlık negatif serbest nakit akışı olarak yansıdı. 

Coca-Cola da yapay zekâlanıyor! Öte yandan Coca-Cola, pazarlama becerileri ve operasyonlarını güçlendirmek ve son teknoloji yapay zekâ ile yeni beceriler kazanmak amacıyla ChatGPT ve DALL-E’nin gücünü kullanmak için OpenAI ve Bain&Company ile işbirliği yapan ilk şirket olduğunu belirtti. 

Coca-Cola’nın Organik Satışları Beklentileri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha