Borsa Haberleri

Coca-Cola: Kilo Kaybı İlaçları Bize Tehdit Oluşturmuyor

January 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Coca-Cola: Kilo Kaybı İlaçları Bize Tehdit Oluşturmuyor

Coca-Cola (KO) CEO’su James Quincey, kilo kaybı ilaçlarının şirket ve ürünleri için bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

Bloomberg Surveillance’a konuşan Quincey, “Aslında verileri detaylı bir şekilde incelediğinizde, büyük bir sorunla karşı karşıya olmadığımızı görüyorsunuz.” ifadelerini kullandı. 

Geçtiğimiz yıl Novo Nordisk (NVO) ve Eli Lilly’nin (LLY) Wegovy ve Zepbound isimli ilaçları, sağlık sektörünü kasıp kavurmuştu. Diyabet hastaları için geliştirilen ilacın, kilo vermek isteyen hastaların tedavisinde de kullanılmaya başlanması, başta gıda olmak üzere çeşitli sektörlerde talebin zayıflayabileceğine dair endişelerin oluşmasına yol açmıştı. 

Quincey, Coca-Cola’nın amiral gemisi gazlı içeceğinden düşük kalorili içeceklere kadar çeşitli içecekler sattığını belirtti. Tüketicilerin ilgisini çeken ürün karışımının daha düşük kalorili seçeneklere doğru kaydığını ekleyen CEO, sonuç olarak bu içeceklerin satışlarının arttığını söyledi. 

Coca-Cola: Kilo Kaybı İlaçları Bize Tehdit Oluşturmuyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha