B├╝ltenler

­čĺÁ Coca Cola ─░├žecek 90 Milyon Dolarl─▒k Sat─▒n Alma Yap─▒yor

December 30, 2021 ÔÇó 2 dakika okuma s├╝resi
­čĺÁ Coca Cola ─░├žecek 90 Milyon Dolarl─▒k Sat─▒n Alma Yap─▒yor

Coca Cola İçecek (CCOLA), Özbekistan’daki şişeleme şirketi CCBU’nun %42,9’luk hissesini daha satın alıyor.

CCOLA, Coca Cola markalarının Özbekistan’da şişelemesini ve dağıtımını yapan Coca-Cola Bottlers Uzbekistan (CCBU)’da sahip olmadığı %42,9 hisseyi, 90 milyon dolar karşılığında alacak.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamaya göre; CCBU hisseleri, The Coca Cola Company’den satın alındı. Satın alınan hisseler Coca Cola İçecek’e bağlı CCI International Holland BV (CCI Holland) adına işlendi.

Son satın alım ile birlikte Coca Cola İçecek, CCBU’nun tamamına sahip oldu. Şirket geçtiğimiz eylül ayında CCBU hisselerinin %57,2’sini 252,3 milyon dolar karşılığında bünyesine katmıştı.

🚶‍♂️ Bir Adım Gerisi 

Coca-Cola İçecek, S&P (Standard&Poor’s) değerlendirmesinde Türkiye’de yatırım yapılabilir seviyede kredi notuna sahip iki firmadan biri oldu. S&P, Coca-Cola İçecek için yaptığı kredi derecelendirmesinde uzun vadeli kurumsal kredi notunu yatırım yapılabilir seviye olan “BBB-” olarak belirledi.

LinkedIn tarafından düzenlenen “Türkiye Yetenek Ödülleri” kapsamında, “En İyi İşveren Markası” kategorisinin kazananı Coca Cola İçecek oldu.

Coca-Cola İçecek’in, dünyanın en büyük çevre raporlama platformlarından biri olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) tarafından açıklanan 2021 Su Güvenliği Skoru B’den A-‘ye yükseltildi.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Finansal Duran Varlık Edinimi

Coca-Cola İçecek’e “yatırım yapılabilir” kredi notu

Coca-Cola İçecek’e en iyi işveren ödülü

Coca-Cola İçecek Su Güvenliği Skorunu B’den A-‘ye yükseltti

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı