Borsa Haberleri

Citron Raporundaki Negatif Yorumlarla ETSY Hisseleri Düşüşe Geçti

Şubat 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citron Raporundaki Negatif Yorumlarla ETSY Hisseleri Düşüşe Geçti

Araştırma kurumu Citron, Etsy (ETSY)’nin kendi sitesinde olası sahte ürün satışını denetleme konusunda yeterli çabayı göstermediğini iddia ediyor.

● Seeking Alpha’ya e-posta yoluyla gönderdiği bir açıklama yazısında Citron raporuna yanıt veren bir ETSY yetkilisi şu ifadeleri kullandı:

● “Etsy olarak milyonlarca benzersiz, el yapımı ve isteğe uyarlamış ürünlere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve satış platformumuzda dürüst çalışma anlayışının hakim olması bizim açımızdan çok önemli.

Saygın ve güvenli bir platform olmak istiyoruz. Etsy büyüdükçe, topluluğumuzu kötü aktörlere karşı korumak için çok çeşitli gelişmiş araçlara yatırımlarımızı artırdık. Sahte ürünler, dolandırıcılık ve diğer yasa dışı uygulamalar Etsy’de açıkça yasaklanmış olup, oluşturduğumuz özel ekipler politikalarımızı ihlal eden ilanları kaldırma konusunda titizlikle çalışıyor.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha