Borsa Haberleri

Citigroup’un Hedef Fiyatına Göre Sunrun 40% Ralli Yapabilir

Ağustos 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citigroup’un Hedef Fiyatına Göre Sunrun 40% Ralli Yapabilir

Konut tipi güneş enerjisi şirketi Sunrun (RUN) Citigroup’a göre şu anda cazip bir değerleme ile işlem görüyor.

Banka Sunrun’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 21 dolar olarak belirledi. Bu da hissenin salı günkü kapanışına göre 40% artabileceği anlamına geliyor. 

Analist Vikram Bagri yayınladığı bir notta Sunrun’ın hissesinde artış gösterecek çok sayıda katalizör için “gereken takdiri görmediğini” söylüyor. Bagri, şirketin üçüncü taraf sahiplik değişiminden elde ettiği pazar payı kazanımları, serbest nakit akışı yaratma yolu, yatırım vergi kredisi avantajları, düşen bileşen maliyetleri ve batarya depolama satışındaki başarısını bu katalizörlere örnek gösteriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti