Borsa Haberleri

Citigroup’a Göre, Teknolojideki Ralli Hız Kesmeyecek

June 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Citigroup’a Göre, Teknolojideki Ralli Hız Kesmeyecek

Citigroup analistleri, teknoloji hisselerindeki rallinin yapay zekâya yönelik ilgi ve FED’in faiz artışı döngüsünü sonlandıracağı umutlarıyla güçlenerek devam edeceğini düşünüyor. 

Citi’ye göre, ABD’deki büyümeye yönelik yatırım faktörü, yapay zekâya ilişkin kazançların Nvidia’nın (NVDA) piyasa değerini 1 trilyon dolara taşıması ve teknoloji hisselerinin teknoloji dışı S&P 500 şirketlerine karşı rekor düzeyde üstün performans göstermesiyle, bu yıl yaklaşık 20%’lik bir sıçramayla en başarılı yatırım alanı oldu. 

Ayrıca belirsizliğini koruyan ekonomik görünüm ABD teknoloji hisselerinin daha da yükselebileceği anlamına geliyor. 

Aralarında Chris Montagu’nun da yer aldığı analistler, “Büyüme hisseleri için haziranda da olumlu konumumuzu koruyoruz çünkü gelecek ayda bu sektörün zorluklardan çok desteklerle karşılaşacağını düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Citi analistleri, büyümenin bu yıl yatırımcı güvenindeki iyileşmeye paralel daha da güçlü seyretmesini bekliyor. 

Citigroup’a Göre, Teknolojideki Ralli Hız Kesmeyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg