Borsa Haberleri

Citigroup, TL’de Uzun Pozisyon Öneriyor

Citigroup, TL’de Uzun Pozisyon Öneriyor
Google News Icon Takip Et

Citigroup, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) şahin duruşu ve ekonomide atılan adımları gerekçe göstererek 6 ay forwardla dolara karşı TL’de uzun pozisyon tavsiyesinde bulundu.

Citi stratejistleri yayımladıkları bir notta “Kısa USDTRY pozisyonuna yeniden giriyoruz. Uzun EM pozisyonlanmadaki geniş çaplı geri çekilmenin yol açtığı EM carry sepetindeki çözülmenin ardından son dönemde hedefe ulaşmamız sonucu uzun lira pozisyonumuzda azaltmaya gitmiştik” dedi.

Enflasyonda zirvenin geride kaldığını, yurt içinde enflasyon beklentilerinin düştüğü kaydedilen notta stratejistler, yaz aylarında görece daha dengeli lira akışı olabileceğini belirtti.

Stratejistlere göre ters dolarizasyon süreci devam edecek ve tüketim aktivitesi azalacak.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

6 ay vadeli forwardlar üzerinden işleme giriyoruz. (spot referans 32,7, 6 ay forward referans 39,5). Tavsiyeye yönelik riskler arasında beklenenden daha güvercin merkez bankası var. Hedef +5%, zarar kes -2,5%”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT