Borsa Haberleri

Citigroup, Deutsche Bank’ın Notunu “AL”a Yükseltti

Citigroup, Deutsche Bank’ın Notunu “AL”a Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Citigroup, son zamanlarda performansı zayıflayan Deutsche Bank’ın (DB) güçlü toparlanma sinyalleri verdiğine inanıyor. Citi analisti Andrew Coombs, DB’nin “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi. 

Coombs, “Deustche Bank, yılbaşından bu yana en az derecelendirilen şirketlerden biri ancak bankanın birinci çeyrek bilanço sonuçları, gelir beklentilerinin artabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak Deutsche Bank, bankanın fonlama ve likidite pozisyonuna yönelik ek güvence de verdi.” yorumunu yapıyor. 

Coombs’a göre banka 2023 sonunda 30 milyar dolarlık (28 milyar avro) kâr beklentisine ulaşabilir. 

Bilanço sağlam: Geçen hafta bilançosunu açıklayan Deutsche Bank, ilk çeyrekte 1.28 milyar dolar net kâr elde etmiş ve 2019’da başlayan yeniden yapılandırma sürecini tamamlayarak 11. çeyrek dönem üst üste kârını korumuştu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC