Borsa Haberleri

Citigroup Beklentileri Aşan 3. Çeyrek Geliriyle Yükseldi

October 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citigroup Beklentileri Aşan 3. Çeyrek Geliriyle Yükseldi

Citigroup (C) üçüncü çeyrek bilançosunda; hem kurumsal müşteriler hem de bireysel bankacılıktaki güçlü büyümeyle beklentilerin üzerinde gelir elde ettiğini açıkladı. 

Üçüncü çeyrekte bankanın hisse başına kârı 1,63 dolar, elden çıkarmalar hariç tutulduğunda ise 1,52 dolar oldu. Gelirler ise 19,31 milyar dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 20,14 milyar dolar olarak açıklandı. Yani yıllık bazda Citigroup’un net kârı 2%, gelirleri de 9% yükseldi. 

Citigroup’un kurumsal müşteriler birimi, yıllık 12% ve ikinci çeyreğe göre 2% artışla 10,6 milyar dolar gelir elde etti. Kişisel bankacılık ve varlık yönetimi bölümü ise yıllık bazda yaklaşık 10% ve bir önceki çeyreğe göre 6% artışla 6,8 milyar dolar gelir kazandı.

CEO Jane Fraser yaptığı basın açıklamasında “Zorlu koşullara rağmen, birbiriyle bağlantılı beş ana iş kolumuzun her biri gelir artışı kaydederek toplamda 9%’luk bir büyüme sağladı.” dedi. 

Citigroup Beklentileri Aşan 3. Çeyrek Geliriyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC