Borsa Haberleri

Citigroup, 2. Çeyrek için Güçlü Rakamlar Açıkladı

Temmuz 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citigroup, 2. Çeyrek için Güçlü Rakamlar Açıkladı

JPMorgan (JPM) ve Wells Fargo’nun (WFC) ardından bugünün önemli bankacılık bilançolarının sonuncusu olarak Citigroup (C) da rakiplerine paralel olarak ikinci çeyrekte beklentilerin üzerinde, güçlü rakamlar açıkladı. 

İkinci çeyrekte bankanın hisse başına kârı 1,33 dolar, gelirleri de 19,44 milyar dolar oldu. Wall Street’in Citi’nin hisse başına kârı ve gelirlerine yönelik beklentileri sırasıyla 1,30 dolar ve 19,29 milyar dolardı. 

Silicon Valley Bank iflasının bankacılık sektöründe yarattığı krize rağmen yılbaşından bu yana 5,4% yükselen Citi, güçlü bilançosuyla açılış öncesinde de 1% değer kazandı. 

CEO Jane Fraser “Zorlu bir makroekonomik ortamda, çeşitlendirilmiş iş modelimizin ve güçlü bilançomuzun faydalarını görmeye devam ettik.” diyor.

Öte yandan Citigroup’un net geliri, yüksek giderler ve yüksek kredi maliyeti baskılarıyla geçen yılın aynı çeyreğine göre 36% düşüşle 2,9 milyar dolara geriledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti