Ford

Citi, İyimser Beklentilere Paralel, Ford’un Notunu Yükseltti

June 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citi, İyimser Beklentilere Paralel, Ford’un Notunu Yükseltti

Citigroup, kısa bir süre önce düzenlenen bir tüketici anketinde otomobil sektörüne yönelik iyimser beklentilere paralel, Ford Motor’un (F) “NÖTR” olan notunu “AL” olarak güncelledi. 

Citi analisti Itay Michaeli, talep eğilimlerinin arttığını gösteren verilere dayanarak genel olarak ABD otomotiv sektörü için olumlu bir görünüm bekliyor. 

Michaeli, “Hâlâ ihtiyatlı katsayılar olarak değerlendirdiğimiz 16 dolarlık fiyat hedefimize yönelik duyarlılığın artması için bir fırsat görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Şirket, geçtiğimiz hafta araç satış rakamlarını açıklamış ve mayıs ayında ABD’de satışlarının, bir önceki yılın aynı ayına göre 10,7% yükselerek 170 bin 933’e ulaştığını belirtmişti.

Ford hissesi, açılışta 1%’in üzerinde yükseldi.

Citi, İyimser Beklentilere Paralel, Ford’un Notunu Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha