Borsa Yorumları

Citi: Bu Banka Hissesi Satın Alınabilir

March 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Citi: Bu Banka Hissesi Satın Alınabilir

Citi’ye göre PNC Financial (PNC) hisseleri büyük bir alım fırsatı veriyor. 

PNC hisselerinin “TUT” olan notunu “AL” seviyesine yükselten analist Keith Horowitz, 175 dolar olarak belirlediği 12 aylık ortalama fiyat hedefini yineledi. Bu fiyat hedefi pazartesi günkü kapanış fiyatına göre hissenin 30% yükselme potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

Pazartesi günkü bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Horowitz, “PNC, güçlü bir yönetim ekibine sahip yüksek kaliteli bir franchise. Son değer kayıpları göz önüne alındığında bu seviyeyi cazip bir giriş noktası olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Analist, bölgesel bankanın “emsallerinden çoğuna kıyasla sabit varlık yeniden fiyatlandırma rüzgarlarından daha büyük fayda sağlaması, gerçeğe uygun değer analizimiz üzerinden güçlü bir değerlendirme yapması, temiz varlık kalitesi ve güçlü mevduat tabanı” dahil olmak üzere birçok olumlu özelliğinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Citi: Bu Banka Hissesi Satın Alınabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC