Ekonomi ve Finans Haberleri

Citi Altın, Gümüş ve Bakırda 20% Artış Öngörüyor

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Citi Altın, Gümüş ve Bakırda 20% Artış Öngörüyor

Metaller; altın, gümüş ve bakır fiyatlarındaki önemli artışların etkisiyle ikinci çeyrekte emtia sektöründeki kazançlara öncülük ediyor desek yalan olmaz.

Citi stratejistlerine göre hem değerli hem de endüstriyel metallerin doların gücüne ve faiz oranlarındaki şoklara karşı tipik hassasiyeti göz önüne alındığında bu performans özellikle etkileyici.

Stratejistler, “Gerçekten de, değer kazanan dolara ve Hazine tahvili getirilerindeki sert yükselişe rağmen, alt kalemlerin fiyatları yükseldi. Temel senaryomuz altın, gümüş ve bakır rallisinin önümüzdeki 3 ay içinde 5%-10%, 6-12 ay içinde ise 15%-20% daha yükselebileceğini gösteriyor.” yorumunu yapıyor.

Citi stratejistleri, ikinci çeyreğin sonundan önce altın ve gümüş piyasalarında küçük bir geri çekilme yaşanabileceğini ancak 2024’ün ikinci yarısında fiyatların yükseleceğini ve altının ons başına yaklaşık 2.500 dolar, gümüşün ise ons başına 30-32 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor.

Stratejistler bakırın da biraz daha az yükseliş olsa da, benzer bir teknik yol izlemesinin beklendiğini eklediler.

Citi Altın, Gümüş ve Bakırda 20% Artış Öngörüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing