Borsa Haberleri

Cisco Tüm Yıl Öngörüsünü Yükseltti!

November 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Cisco Tüm Yıl Öngörüsünü Yükseltti!

Cisco Systems (CSCO) hisseleri, network devinin Wall Street beklentilerini aşan bir ilk çeyrek sonucu açıklamasının ve gelecek üç aylık dönem ile yılın geri kalanı için güçlü öngörüler bildirmesinin ardından, kapanış sonrası işlemlerde yaklaşık 5% yükseldi. 

● Chuck Robbins liderliğindeki Cisco (CSCO) son çeyrekte 13,64 milyar dolarlık kazanç üzerinden hisse başına 86 sent kârlılık sağladığını açıkladı. Bu rakam ürün satışından elde edilen 10,25 milyar doların yanı sıra hizmet satışından gelen 3,39 milyar dolardan oluşuyor.

● Analistlerin konsensüsüne göre Cisco’nun hisse başına 84 sent olmak üzere 13,29 milyar dolar kazanç elde etmesi bekleniyordu.

● Gelecek dönemlere yönelik öngörülerde bulunan Cisco (CSCO), satış rakamlarının geçen yıla kıyasla 4% ile 6% arasında artacağına dair önceki tahminini 4,5% ile 6,5%’e çıkararak kazanç tahminini yükseltti. Analistlerin beklentisi ise 5,1% oranındaydı.

Cisco (CSCO) ayrıca hisse başına 3,49 ile 3,56 dolar arasındaki satış tahminini hisse başına 3,51 ile 3,58 dolar arasına çekerek tüm yıl için düzeltilmiş kazanç öngörüsünü de yükseltti.

Cisco Tüm Yıl Öngörüsünü Yükseltti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha