Borsa Haberleri

Cisco Siber Güvenlik Şirketi Splunk’ı 28 Milyar Dolara Satın Aldı

September 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Cisco Siber Güvenlik Şirketi Splunk’ı 28 Milyar Dolara Satın Aldı

Cisco (CSCO), siber güvenlik yazılım şirketi Splunk’ı (SPLK) yaklaşık 28 milyar dolar değerinde bir nakit anlaşmayla hisse başına 157 dolara satın aldığını açıkladı. 

Son olarak hisse başına 119,59 dolardan kapanan Splunk hisseleri durduruldu. Cisco ise piyasa öncesi işlemlerde 4% değer kaybetti.

Cisco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Chuck Robbins, analistlerle yaptığı bir konferans görüşmesinde “Tehdit tespiti ve müdahalesinden, tehdit tahmini ve önlenmesine kadar her ölçekteki kuruluşun daha güvenli ve dayanıklı olmasına yardımcı olacağız. Birlikte dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri haline geleceğiz.” dedi. 

Splunk, saldırı riskini en aza indirmek ve teknik sorunları daha hızlı çözmek için işletmelerin verilerini izlemelerine ve analiz etmelerine yardımcı olan bir siber güvenlik şirketi. Cisco, telekomünikasyon ve ağ ekipmanlarının yanı sıra tamamlayıcı bir yazılım paketi üretip satıyor.

Cisco’nun anlaşmadan vazgeçmesi ya da düzenleyici kurumların müdahalesi nedeniyle vazgeçmek zorunda kalması halinde, düzenleyici kurumlara yapılan başvuruya göre Splunk’a 1,48 milyar dolarlık bir fesih bedeli ödeyecek. Splunk herhangi bir nedenle anlaşmadan cayarsa, Cisco’ya 1 milyar dolarlık bir ayrılma ücreti ödeyecek.

Cisco Siber Güvenlik Şirketi Splunk’ı 28 Milyar Dolara Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC