Nio

Çinli NIO, Stratejik Batarya Anlaşmalarıyla Yükseldi

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Çinli NIO, Stratejik Batarya Anlaşmalarıyla Yükseldi

Çinli elektrikli araç şirketi NIO (NIO) Wenergy Group, Anhui Transportation Holding Group, JAC Group ve Chery Automobile ile batarya takası konusunda stratejik ortaklıklar kurduğunu duyurdu. 

Anlaşma şartlarına göre NIO, bu şirketlerle ortak bir enerji depolama, şarj ve batarya takas sistemi kurmak için çalışacak. 

Anhui Jianghuai Automobile Group ve Chery ile batarya takas işbirliği yapan şirket,  Anhui Province Energy Group ve Anhui Transportation Holding Group ile enerji depolama, şarj ve batarya takas özelliklerine sahip 1.000 istasyon kurma hedefiyle Zhongan Energy isimli bir girişim kurdu.

Şirketin söz konusu stratejik anlaşma açıklamalarının ardından 2%’ye yakın değer kazandı. 

Çinli NIO, Stratejik Batarya Anlaşmalarıyla Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha