Borsa Haberleri

Çinli Elektrikli Araç Markası BYD Meksika’ya Açılıyor

December 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Çinli Elektrikli Araç Markası BYD Meksika’ya Açılıyor

Çinli elektrikli araç üreticisi BYD salı günü yaptığı açıklamada, otomobillerini önümüzdeki yıl Meksika’da piyasaya süreceklerini ve 2024 satış hedeflerinin 30 bin araç olduğunu bildirdi.

BYD gelecek yıl, Han sedan araçlarının yanı sıra Tang spor arazi aracının (SUV) tamamen elektrikli versiyonlarını Meksika’da bulunan sekiz bayiden satmaya başlayacak.

● Satış bazında dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisinin Meksika satışlarının 2023’te 10 bin, 2024’te ise 20-30 bin arasında gerçekleşmesini beklediğini kaydeden Zou, şirketin uzun soluklu hedefinin toplam pazar payında yaklaşık 10% orana ulaşmak olduğunu da ekledi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Son aylarda Hong Kong borsasında işlem gören hisselerinin bir kısmını satan Warren Buffet’ın Berkshire Hathaway şirketi, BYD hisselerini hâlâ elinde tutuyor.

BYD ürettiği araçların Meksika’daki başlangıç ​​fiyatlarını açıklamayı reddederken, bu araçların uygun fiyatlı olacağının altını çizen Zou, “Biz herkesin markasıyız.” ifadesini kullandı.

● Ayrıca, 2023 sonuna kadar Meksika’da 15 yetkili bayi üzerinden araç satmayı hedeflediklerini, 2024’te ise bu sayının 30’a ulaşmasını beklediklerini aktardı.

Çinli Elektrikli Araç Markası BYD Meksika’ya Açılıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters