Borsa Haberleri

Çinli Elektrikli Araç Devi BYD’nin, Kârı Yükselişte!

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Çinli Elektrikli Araç Devi BYD’nin, Kârı Yükselişte!

●    Çin’in en büyük elektrikli araç üreticisi BYD, güçlü satışlar ve daha iyi bir ürün kombinasyonu sayesinde üçüncü çeyrekteki net kârın dört kattan daha fazla artmasını beklediklerini söyledi. Bu haberin ardından şirket hisseleri yükselişe geçti.

● Temmuz-Eylül dönemine yönelik net kârın 5,5 milyar yuan ile 5,9 milyar yuan (765 milyon dolar ile 820 milyon dolar) aralığında olacağı veya bir önceki yılın aynı dönemine göre 333% ile %365,1’lik artış görüleceği tahmin ediliyor.

● Salı günü BYD’nin Hong Kong hisseleri 4% değer kazanırken Shenzhen hisseleri 5% artış gösterdi.

●    19%’una Warren Buffett’ın CEO’su olduğu Berkshire Hathaway (BRK.A) şirketinin sahip olduğu BYD, pazartesi günü maliyet kontrollerinin iyileşmesiyle kazançlarda artış görüldüğünü belirtti.

● Hükümet teşvikleri de dünyanın en büyük otomobil pazarında elektrikli araç satışlarının artmasına yardımcı oldu.

● BYD’nin tamamen elektrikli ve şarjlı hibrit araçlarının kombine satışları ilk dokuz ayda 250% artarak genel elektrikli araç segmentindeki 110%’luk artışı büyük oranda geçti.

Çinli Elektrikli Araç Devi BYD’nin, Kârı Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı