Borsa Haberleri

Çinli BYD, Güneydoğu Asya’daki İlk Fabrikasını Tayland’da Açtı

Çinli BYD, Güneydoğu Asya’daki İlk Fabrikasını Tayland’da Açtı
Google News Icon Takip Et

Çin’in önde gelen elektrikli araç üreticisi BYD (BYDDY), elektrikli araç pazarının oldukça hızlı büyüdüğü bir bölge olan Güneydoğu Asya’daki ilk fabrikasını Tayland’da açtı. 

BYD CEO’su ve Başkanı Wang Chuanfu, “Tayland’ın belirgin bir elektrikli araç vizyonu var ve otomobil üretiminde yeni bir çağın başlangıcında. Teknolojiyi Çin’den Tayland’da getireceğiz.” diyor. 

Söz konusu fabrika, Çinli elektrikli araç şirketlerinin hükümet ve vergi teşvikleriyle ülkede tesisler kurması hedefi taşıyan 1,44 milyar dolarlık bir yatırımın parçası. 

2030 yılına kadar 2,5 milyon araçlık yıllık üretiminin 30%’unu elektrikli araçlara dönüştürmek isteyen Tayland, bölgesel bir otomobil montajı ve ihracat merkezi olarak biliniyor. Bölgeye, uzun bir süredir Toyota Motor (TM) ve Honda Motor (HMC) gibi Japon otomobil devleri hakimdi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters