Borsa Haberleri

Çin’in Tekrar Açılma Planıyla Yükselişe Geçen Hisseler – Liste

December 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Çin’in Tekrar Açılma Planıyla Yükselişe Geçen Hisseler – Liste

Çin Devlet Konseyi çarşamba günü yaptığı açıklamada, virüs konusunda sergilediği tavrı yumuşatmaya devam ederek COVID kısıtlamalarını hafifletmeye yönelik 10 maddelik yeni planı duyurdu.

Yeni kuralların toplu test, karantina zorunlulukları ve sağlık kodu sisteminin kullanımının azaltılması konusunda bir geri adım olduğu belirtiliyor.

● Melco Resorts & Entertainment Limited (MLCO) hisseleri perşembe günü açılış öncesi işlemlerde 9,04% artışla 11,34 dolar seviyesine yükseldi ve 52 haftanın en yüksek değerine yaklaştı.

● Wynn Resorts (WYNN) seansın ilk saatlerinde 3,58% yükseliş kaydederek 88 dolara ulaştı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● 3,16% artışla 48,62 dolara yükselen Las Vegas Sands (LVS), 52 haftanın en yüksek seviyelerinde.

● 12,47% artış kaydeden Studio City International Holdings Limited (MSC), üç haftadan kısa bir süre içinde değerini iki katından fazla artırdı.

● Yum China (YUMC) 4,02% yükseldi ve 14 ay sonra ilk kez 60 dolar seviyesine yaklaştı.

● Çin’de yaşanan gelişmelerin etkisiyle Hasbro (HAS), Mattel (MAT), Nike (NKE) ve Starbucks (SBUX) gibi ABD tüketici devlerinin tamamı yaklaşık 1% kazanç kaydetti.

Çin’in Tekrar Açılma Planıyla Yükselişe Geçen Hisseler - Liste

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha