Borsa Haberleri

Çin’de, iPhone Pro Modellerinde Büyük İndirim Başladı

February 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Çin’de, iPhone Pro Modellerinde Büyük İndirim Başladı

Çin’deki elektronik ürün satan zincir mağazalar, akıllı telefonlara yönelik talebin durgun olması nedeniyle Apple (AAPL) iPhone 14 Pro modellerinde 10%’a varan indirim yaptı.

● Elektronik satış şirketleri JD.Com (JD) ve Suning (SZ)’in iPhone 14 Pro temel model cari satış fiyatı ise 7.199 yuan seviyesinde (1.062 dolar ve 800 yuan daha ucuz).

● Bir müşteri bilgilendirme yazısında, “En çok satan iPhone 14 modellerinde bile fiyat indiriminden sonra oluşan talep seviyesi iyi işaretler vermedi.” diyen Jeffries analisti Edison Lee, birkaç Android markasının da fiyatları düşürdüğünü ekledi.

● Canalys, kısmen iPhone 14 serisinin erken piyasaya sürülmesi ve yine kısmen fason imalatçı Foxconn’daki işçi grevlerinin neden olduğu tedarik zinciri sorunları nedeniyle Apple satışlarının bu çeyrekte 24% düştüğünü açıkladı.

Çin’de, iPhone Pro Modellerinde Büyük İndirim Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters