Borsa Haberleri

Çin Teknoloji İmparatorluğu Tencent, Reklam Gelirlerinde Büyüme Açıkladı

March 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Çin Teknoloji İmparatorluğu Tencent, Reklam Gelirlerinde Büyüme Açıkladı

📈 Tencent’in reklam gelirleri bir yıldan uzun süredir ilk kez arttı.

● Çinli teknoloji devi Tencent (TME), KOBİ’lerden gelen talebin artmasıyla birlikte, online reklam gelirlerinde 2021’den bu yana ilk kez artış kaydedildiğini açıkladı.

● 2022’nin 3. çeyreğinde reklam gelirlerinde 5%’lik düşüşten keskin bir geri dönüş gerçekleştiren şirket, aynı yılın 4. çeyreğinde reklam gelirlerini 4% artırmıştı.

● Bununla beraber şirketin reklam gelirleri, ülkenin teknoloji/tüketici sektöründeki durgunluğun devam etmesi nedeniyle 4. çeyrekte küçük bir artış gösteren toplam gelirin 20%’sinden daha düşük seviyede kalıyor.

Çin Teknoloji İmparatorluğu Tencent, Reklam Gelirlerinde Büyüme Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC