Borsa Haberleri

Çin Polisi Tesla’ya Soruşturma Açtı!

November 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Çin Polisi Tesla’ya Soruşturma Açtı!

ABD’li otomobil üreticisi Tesla (TSLA) pazar günü yaptığı açıklamada, yerel basında çıkan ve sürücünün araç kontrolünü kaybetmesi sebebiyle Y modeli otomobillerden birinin karıştığı bir kazada iki kişinin hayatını kaybettiği ve üç kişinin yaralandığı haberi üzerine, Çin polisine kazanın araştırılması konusunda yardımcı olacağını duyurdu.

● 5 Kasım tarihinde güney şehri Guangdong’da meydana gelen kazada bir motosiklet sürücüsünün ve lise öğrencisi bir genç kızın hayatını kaybettiğini bildiren Jimu News, aracın yüksek süratle seyrederken diğer araçlara ve motosiklete çarptığını gösteren bir video kaydı yayınladı.

● Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi pazar günü Reuters’a gönderdiği bir açıklamada “söylentilere” itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu ve “Polisin hâlâ kazanın ardındaki gerçekleri aydınlatmak için bağımsız değerlendirme raporunu beklediği ve bu konuda gereken her türlü desteğin sağlanacağı” ifade edildi.

Tesla’nın ikinci en büyük pazarı olan Çin’deki kaza haberi pazar günü Weibo sosyal medya platformunda en çok ilgi gören başlıklar arasında yer aldı.

Tesla daha önce Çin’de fren sistemi arızaları ile suçlanmıştı.

Çin Polisi Tesla’ya Soruşturma Açtı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters