Borsa Haberleri

Çin, Micron’a Yeşil Işık Yaktı

November 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Çin, Micron’a Yeşil Işık Yaktı

Çin Ticaret Bakanı, Micron Technology’ye (MU) Pekin’in ABD’li yarı iletken şirketinin Çin pazarındaki ayak izini derinleştirmesini memnuniyetle karşılayacağını söyleyerek, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ilişkilerde bir çözüm sinyali verdi.

Cuma günü ticaret bakanlığının web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Ticaret Bakanı Wang Wentao 1 Kasım’daki bir toplantıda Micron Technology Başkanı ve CEO’su Sanjay Mehrotra’ya Çin’in yabancı yatırım için ortamı optimize edeceğini ve yabancı işletmeler için hizmet garantileri sağlayacağını söyledi.

Wang, “Micron Technology’nin Çin pazarında kök salmaya devam etmesini ve Çin yasa ve yönetmeliklerine uyma öncülüğünde daha iyi bir gelişme sağlamasını memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi. 

Bu açıklama, Çin’in siber uzay düzenleyicisinin Micron’un bir ağ güvenliği incelemesinde başarısız olduğunu söylemesi ve Çinli kilit altyapı operatörlerinin ABD’nin en büyük yarı iletken üreticisi Nvidia’dan (NVDA) alım yapmasını yasaklamasından aylar sonra geldi.

Çin, Micron’a Yeşil Işık Yaktı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters