Tesla

Çin Hükümetinden Tesla Siparişi

Çin Hükümetinden Tesla Siparişi
Google News Icon Takip Et

Çin’in resmi medya kuruluşu The Paper’ın haberine göre, Tesla’nın (TSLA) en çok satan modeli Model Y, Çin’de yerel bir hükümetin hizmet aracı olarak satın alabileceği elektrikli ve plug-in hibrit modeller listesine dahil edildi. Haber, Tesla’nın otomobillerinin Çin’de ilk kez devlet alımları için uygun hale getirildiğini belirtti. 

Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaleti hükümeti, 6 Haziran’da yaptığı bir hükümet açıklamasında parti, hükümet ve kamu kuruluşları tarafından hizmet aracı olarak kullanılmak üzere 56 adet yeni enerji aracı alımı yayınladı.

Tesla’nın Şangay fabrikasında üretilen Model Y ve Volvo Cars’ın XC40’ı dışında, diğer 54 aracın tamamı Çin markalı elektrikli ve hibrit araçlardan oluşuyor. Volvo Cars’ın Çinli otomobil üreticisi Zhejiang Geely Holding Group’a ait olduğunu da belirtelim.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters