BIST Şirket Haberleri

Çimsa, Uluslararası Çimento Endüstrisi ile Intercem’de Buluştu

Eylül 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Çimsa, Uluslararası Çimento Endüstrisi ile Intercem’de Buluştu

Sabancı Topluluğu’nun global markası Çimsa, çimento sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Intercem Konferansı’nda farkını ortaya koydu. 

Çimsa CEO’su Umut Zenar, “Rekabetin yoğun olarak yaşandığı çimento sektöründe öncü rolümüzü devam ettirmek için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” dedi. Zenar, bu tür etkinliklerin Çimsa’nın ihracat fırsatlarını artırdığına ve yüksek kaliteli ürünlerini küresel pazarda gururla sunduğuna vurgu yaptı.

Fark Yaratan Ürünler ve Sürdürülebilirlik 🍀

Konferansta, Çimsa Sürdürülebilirlik ve EHS Grup Müdürü Neslihan Ergüven de “Sınırda Karbon Düzenlemesi” başlıklı panelde Çimsa’nın dekarbonizasyon yolculuğuna dair önemli bilgiler paylaştı. Çimsa’nın gri çimento, beyaz çimento ve özel ürünlerini de tanıttığı etkinlikte, kalsiyum aluminat çimentosu büyük ilgi gördü.

Global Ayak İzini Genişletiyor 🌏

Umut Zenar’ın vurguladığı gibi Çimsa; Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika başta olmak üzere 70’i aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. İspanya Valensiya’daki Buñol Fabrikası’nın üretim ve dağıtım ağına eklenmesiyle, Çimsa global beyaz çimento pazarında 2. sıraya yerleşti. “Bu adımla uluslararası yatırım ağımızı Buñol ile taçlandırarak Türkiye’deki liderlik konumumuzu global arenaya taşıdık.” diyor Zenar.

İhracat ve Lojistikte Güçlü Adımlar 🚢

Çimsa’nın özellikle Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’da ihracat ağını güçlendirdiği ve etki alanını büyüttüğü de belirtildi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti