BIST Şirket Haberleri

CIMSA, KLKIM ve MERCN’nin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

September 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
CIMSA, KLKIM ve MERCN’nin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üç şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Çimsa Çimento (CIMSA) 600%, Kalekim (KLKIM)’in 300% ve Mercan Kimya (MERCN)’nın 200%’lük bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

CIMSA, KLKIM ve MERCN'nin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Çimsa Çimento (CIMSA), 135 milyon TL olan mevcut sermayesini 600% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 945 milyon TL’ye yükseltecek.

Kalekim (KLKIM), 115 milyon TL olan mevcut sermayesini 300% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 460 milyon TL’ye yükseltecek.

Mercan Kimya (MERCN) 63 milyon TL olan mevcut sermayesini 200% oranında bedelsiz sermaye artışı ile 190 milyon TL’ye yükseltecek.

CIMSA, KLKIM ve MERCN'nin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK