Borsa Haberleri

Cigna, Medicare Segmentini Health Care Service’e Satacak

January 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cigna, Medicare Segmentini Health Care Service’e Satacak

ABD’li sağlık ve sigorta şirketi Cigna Group (CI), Medicare segmentini 3,3 milyar dolara Health Care Service’a satacak. 

Anlaşma şartları kapsamında HCSC, Cigna’nın Medicare Advantage, Medicare supplement ve Medicare ilaç planlarının yanı sıra doktor grupları ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları ile çalışan CareAllies adlı bir birim de dahil olmak üzere Medicare hatları için nakit ödeme yapacak.

Şirketler, antitröst yetkilileri ve diğer düzenleyicilerin onay vermesi halinde anlaşmanın 2025 yılı başlarında tamamlanmasını bekliyor.

Söz konusu anlaşma, HCSC’nin satın alınan birimler için ilaç yardımlarını idare etmek üzere bir Cigna yan kuruluşunu kullanmaya devam edeceği bir hizmet anlaşmasını da içeriyor. 

Cigna’nın Medicare segmentinin satın alımı, Illinois ve Texas dahil olmak üzere beş eyalette Blue Cross Blue Shield planlarının ana şirketi olan HCSC için büyük bir genişleme anlamına geliyor. 

Cigna, Medicare Segmentini Health Care Service’e Satacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal