Borsa Haberleri

Cigna Humana Anlaşmasından Vazgeçti, Hisse Geri Alımları Artırdı

Aralık 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Cigna Humana Anlaşmasından Vazgeçti, Hisse Geri Alımları Artırdı

The Cigna Group (CI), rakibi Humana’yı (HUM) satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı. Şirket bunun yerine hisse geri alım programını genişletti. 

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre Cigna ve Humana, anlaşmanın mali koşulları üzerinde anlaşamadı ve şimdi Cigna daha küçük bir satın almayı değerlendirmeye başladı.

İlk olarak kasım ayı sonunda açıklanan potansiyel Humana satın alması, yatırımcıların başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceğinden şüphe duymaları nedeniyle Cigna hisselerini yaklaşık 10% düşürmüştü.

Öte yandan şirket, 10 milyar dolarlık ek bir hisse geri alımı açıkladı ve böylece toplam hisse geri alım yetkisini 11,3 milyar dolara çıkardı.

Cigna yaptığı açıklamada, gelecek yıl hisse geri alımları için isteğe bağlı nakit akışının çoğunu kullanmayı ve 2024’ün ilk yarısının sonuna kadar hisselerinin en az 5 milyar dolarını geri almayı planladığını söyledi.

Cigna CEO’sy David M. Cordani yaptığı açıklamada, “Cigna’nın hisselerinin önemli ölçüde değerinin altında olduğuna inanıyoruz ve geri alımlar, yüksek kaliteli bakımı, iyileştirilmiş satın alınabilirliği ve daha iyi sağlık sonuçlarını desteklemek için çalışırken değer artırıcı bir sermaye dağıtımını temsil ediyor.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti