Borsa Haberleri

Choice Hotels, Wyndham Hotels & Resorts’u Satın Almaya Hazırlanıyor

May 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Choice Hotels, Wyndham Hotels & Resorts’u Satın Almaya Hazırlanıyor

Choice Hotels International (CHH), Wyndham Hotels & Resorts’u (WH) satın almak için harekete geçti. Gerçekleşmesi halinde anlaşma, ABD’nin en büyük otel satın alımına imza atacak. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, her ikisi de 6 milyar doların altında piyasa değerine sahip şirketler henüz ciddi görüşmelere başlamadı ve Wyndham anlaşmaya yanaşmak için pek istekli değil. 

Ancak ABD’deki meşhur New Yorker otelinin sahibi Wyndham’ın teklifi geri çevirmesi durumunda Choice Hotels’in teklifi doğrudan Wyndham’ın hissedarlarına götürebileceği söyleniyor. Tabii Wyndham hissedarlarının yanıtı olumlu mu olur olumsuz mu, henüz bilinmiyor. 

Choice Hotels, Wyndham Hotels & Resorts’u Satın Almaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal