Borsa Haberleri

Chipotle’den Orta Doğu için İlk Franchise Ortaklığı

Temmuz 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Chipotle’den Orta Doğu için İlk Franchise Ortaklığı

ABD’nin meşhur fast food zinciri Chipotle (CMG) Kuveyt merkezli Alshaya Group ile önümüzdeki yıl Orta Doğu’da yeni restoranlar açmak üzere ilk franchise ortağı olarak bir anlaşma imzaladığını açıkladı. 

Chipotle’ın şu anda Kanada ve Avrupa’da 50’den fazla şubesi bulunuyor. Bunların tamamı, ABD’deki yaklaşık 3.200 şubesi gibi şirkete ait ve şirket tarafından işletiliyor.

Starbucks (SBUX), Shake Shack (SHAK) ve Texas Roadhouse (TXRH) gibi diğer büyük markalarla çalışan Alshaya Group anlaşması, Chipotle’ın yeni bir pazara girerken ilk kez yerel bir franchise perakende operatörünü bünyesine katması anlamına geliyor.

Chipotle CEO’su Brian Niccol, ilk planın Dubai ve Kuveyt’te ikişer restoran açılmasını içerdiğini ancak lokasyonların henüz belirlenmediğini söyledi. Niccol ayrıca, Alshaya Group’un kanıtlanmış pazar deneyimi ve Chipotle’ın “Dürüstlükle Yemek” temasına olan bağlılığı göz önüne alındığında, grubun anlaşma için doğru seçim olduğunu söyledi.

Ortadoğu’nun da ötesine: Niccol, Orta Doğu’daki ilk birkaç restoranın başarılı olması halinde, ilerleyen dönemde bölgede yüzlerce lokasyonun daha açılacağını umduklarını söyledi. Niccol, anlaşmanın şirketin diğer pazarlara bakarken yeni bir model olarak hizmet edebileceğini de sözlerine ekledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti