Borsa Haberleri

“China Eastern”ın Kasıtlı Düşüşü Boeing Hisselerini Yükseltti

May 18, 2022 • 1 dakika okuma süresi
“China Eastern”ın Kasıtlı Düşüşü Boeing Hisselerini Yükseltti

Wall Street Journal’ın salı günkü haberinde, bu yılın başlarında kokpitten birinin kasıtlı olarak China Eastern uçağını düşürdüğü belirtildi. Haberin yayınlamasının ardından Boeing (BA) hisseleri günün en yüksek seviyelerine yükseldi.

ABD’li yetkililerin kazaya neyin yol açtığına ilişkin ön değerlendirmelerinin bulunduğu rapora göre, kazada kurtarılan bir kara kutudan alınan veriler bulunuyor. Bu verilere göre uçağın ölümcül dalışa itildiği öne sürülüyor.

Soruşturmayı yürüten Çin yetkilileri, 21 Mart’taki kazaya karışan uçakla ilgili herhangi bir mekanik veya uçuş kontrolü sorunu da tespit etmediler.

Söz konusu kaza sonrası birçok havayolu şirketinin Boeing uçaklarına aldıkları mesafenin bu haber sonrası bir nebze de olsa azalması bekleniyor.

“China Eastern”ın Kasıtlı Düşüşü Boeing Hisselerini Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı